Sójka Mazowiecka 2016

7 sierpnia br. po raz dziesiąty w Cegłowie odbył się festyn „Sójka Mazowiecka”.

Co roku wydarzenie przyciąga coraz więcej uczestników i gości z całego województwa.

Sójki, czyli pieczone pierogi o różnych smakach, jakie serwowały panie z kół gospodyń wiejskich, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Na scenie wystąpili: zespół Weterani Big Beatu, Podciernianki, zespół Zorza, zespół Fuks oraz Calibra. Gwiazdami wieczoru był zespół Papa D. i Margaret.

W trakcie festynu nie zabrakło różnych atrakcji. Tradycyjnie odbył się konkurs na potrawę regionalną, w którym I miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kiczek serwując Kaczkę pieczoną w jabłkach. W tym roku Wójt Marcin Uchman wręczył statuetki Złotej Sójki również KGW w Cegłowie z okazji jubileuszu 80 – lecia istnienia oraz zdobywcy nagrody Grand Prix w I Cegłowskim Festiwalu Muzycznym „Złota Sójka” Rafałowi Błach z Radomia. Zainteresowanie wzbudziły stoiska z potrawami regionalnymi, zorganizowane przy współudziale środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz stoiska z rękodziełem. Jak co roku, również i tym doktor Waldemar Jabłoński wraz z pracownikami SPZOZ w Cegłowie zorganizował konkurs „Żyj zdrowo”, w którym wręczono cenne nagrody. Nagrody otrzymali również uczestnicy konkursu o bezpieczeństwie i higienie pracy w rolnictwie, zorganizowanego przez KRUS w Mińsku Mazowieckim. Odbył się także pokaz pierwszej pomocy, który przygotowało OSP Mienia. Na zakończenie festynu organizatorzy zapewnili efektowny pokaz fajerwerków, który cieszył oko najbardziej wytrwałych uczestników imprezy.

Festyn zorganizowano przy udziale środków pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej oraz lokalnych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i okazaną pomoc w realizacji imprezy. Sponsorem głównym tradycyjnie była Piekarnia Cukiernia Gromulski.

Galeria